Використання дронів в сільському господарстві - одне з найбільш перспективних напрямків застосування цієї технології. БПЛА можуть бути ефективно використані для планування і контролю етапів сільськогосподарського виробництва, а також для хімічної обробки посівів та інших рослин. При цьому основним критерієм для впровадження БПЛА є економічна доцільність. БПЛА дозволяють отримувати актуальну і ефективну інформацію тоді, коли вона вам необхідна, крім того, накопичена за тривалий період інформація дозволяє аналізувати процеси в динаміці.
БПЛА здатні збирати інформацію про посадках, достатню для точного застосування пестицидів і гербецидов там, де необхідні хімікалії. Це обіцяє фермерам можливість заощадити на використанні хімії, а також зберігає навколишнє середовище. БПЛА дозволяють створити картографічну основу з точними координатами всіх об'єктів, що дозволить в подальшому вести візуальний аналіз об'єктів з дозволом аж до декількох см на піксель. На цю основу можна буде нанести векторні шари: поля, об'єкти інфраструктури, дороги. Така основа дозволяє розраховувати точні площі, відстані, потреби в ресурсах і т.п. Зручно визначати об'єктивну площа ріллі, сіножатей, пасовищ, покладів, парів, зябу, сівби, недосіву і прісевів.
Результати аерофотозйомки дозволяють ставити ділянки на кадастровий учет.Обеспечівается істотна економія витрат на дослідження і виграш у часі по-порівнянні з усіма іншими їх видами: наземним обстеженням; супутниковими фотографіями, використанням пілотованої авіації.
«Основною проблемою ефективного господарювання на величезних полях є відсутність належного контролю за посівами. Якщо раніше частково розв’язати таку проблему допомагали супутникові зображення, які доводилося завчасно замовляти і вони були недостатньо якісними з багатьма неточностями та давали сумнівну форму відстеження стану посівів. Але сьогодні технологія безпілотних літальних апаратів (БПЛА) пропонує велику різноманітність можливостей застосування їх у сільському господарстві. За відносно невеликий проміжок часу дрони здатні обстежити сотні гектарів різних угідь і оперативно надати інформацію щодо їх стану.»-повідомили Валерій Яковенко та Євгеній Буюн у рамках Аграрної IT-конференції, яка відбулася у Києві 20 лютого.
Сучасне аграрне виробництво — це високотехнологічна галузь, де мають застосовуватися найсучасніші досягнення науки й техніки. Тут уже сьогодні запроваджують ГІС технології й точне землеробство, прогнозують врожаї на основі дистанційного моніторингу посівів — це реалії сучасного сільського господарства. Український ринок безпілотних технологій поки що тільки формується, проте вже за останні роки можна впевнено стверджувати — попит є, і він зростає.